Diğer Büyücü Okulları

Aşağa gitmek

Diğer Büyücü Okulları

Mesaj tarafından Karanlık Bir C.tesi Ağus. 21, 2010 11:26 pm

Diğer Büyücü Okulları
Giriş

Harry ilk başta öyle olduğunu düşünse de, Hogwards dünyadaki tek büyücü okulu değil. Her ne kadar, dünyadaki cadı ve büyücü sayısı, Muggle sayısından çok daha az olsa da, her ülkede bir ya da iki büyücülük okulu bulunmakta. Hogwards ise İngiltere’deki tek büyücülük okulu. Bir çok okul olmasına rağmen Üç Büyücü Turnuvası’na sadece üç okulun katılmasının sebebi, Avrupa’da sadece üç büyücü okulu olması ya da birbirine denk olan okulların sadece üçü olması olabilir.

İngilitere için büyücülük eğitimi 7 yılla sınırlı. Eğitim Muggle’ların eğitim yaşından çok daha geç bir yaşta başlıyor. Ayrıca büyücülerin üniversiteleri yok. Seherbazlık gibi özel bazı meslekleri için ise, mezuniyetten sonra alınması gereken ek eğitimler mevcut.

Beauxbatons Sihir Akademisi

Okul Müdiresi: Olympe Maxime
Yeri: Fransa
Üniforması: Yanlarında taşıdıkları, soluk mavi renklii ince ipekten pelerin
Arması: çevresinde ışık yayan üç yıldız olan, uçuk mavi bir kalkan üzerinde çapraz şekilde çakışmış iki altın asa

Beauxbatons Sarayı olarak adlandırılan akademi binası, Hogwards binasından biraz daha farklı türde bir koruma kalkanıyla korunuyor. Akademinin, Hogward’ın Büyük Salon’u gibi, turnuva döneminde Noel zamanı Hogwards’ta hazırlanan dekorasyona benzer bir görüntüye sahip olan bir yemek salonu mevcut. Eğitim sistemi de Hogwards’tan biraz daha farklı işliyor. Hogwards’ta 5. yılın sonunda yapılan SBD’ye denk bir sınav, akademide 6. yılın sonunda yapılıyor.

Beauxbatons Nerededir?
Üç Büyücü Turnuvası kutlamasında düzenlenen yemekte, Rowling konuklara “Bouillabaisse” servis ettiriyor. Bu yemek, Fransa’nın güneydoğusunda meşhur olan bir balık çorbasıdır ve Fransa’nın diğer kısımlarında fazla yaygın değildir. Buradan yola çıkarak denilebilir ki; Beauxbatons, Fransa’nın akdeniz sahil kıyılarındaki bir bölgede olabilir. Hatta Marseilles’de olması muhtemel ki, bu da Beauxbatons öğrencilerinin Hogwards’ı neden soğuk bulduğunu açıklar.
Beauxbatons’un kelime anlamı, güzel asalar demektir.

Durmstrang Enstitüsü

Okul Müdürü: Igor Karkaroff
Yeri: Kışın günlerin oldukça kısa olduğu, Avrupa’nın kuzeyinde bir yerlerde bulunan bir kale
Üniforması: Kürk ve kan kırmızısı pelerin

Durmstrang Enstitüsü, Hogwards gibi kale türü bir binadan oluşmakta. Fakat Hogward kadar ihtişamlı bir yer değil ve sadece dört katlı. Binada ateş, sadece büyü amaçlı yakılıyor. Enstitü, çevresinde bulunan geniş ve boş araziler, göl ve dağlarla çevrili.
Durmstrang, Karanlık Sanatlar eğitimiyle ve Muggle doğumlu öğrencileri kabul etmemesiyle ünlenmiş bir okul. Gellert Grindelwald başlarda bu okulun öğrencisiydi ve sembolünü burada yarattı. (Deathly Hallows’da, okulun duvarlarından birinde sembolün bulunduğundan bahsediliyor.)
Durmstrang, almanca bir kelime kalıbı olan “Sturm und Drang”dan geliyor. Kelime anlamı Fırtına ve Stres olan kalıp, Alman edebiyat literatürüne 1700lü yıllardan giren ve bir kişinin huzursuzluk anında hissettiklerini tanımlayan bir kelime grubudur.

Bunların Haricindeki Diğer Büyücü Okulları
Seride bahsi geçen üç büyücü okulu daha vardır. Bunlar;
- Brazilya’da bulunan ve Bill Weasley’nin orada eğitim gören bir mektup arkadaşına sahip olduğu okul,
- Birleşik Devletler’deki öğrencilere ait olan okul
- Amerika’da bulunan Salem Cadılar Enstitüsü’dür.

_________________
Karanlık
Karanlık
Yönetici
Yönetici

Mesaj Sayısı : 49
Kayıt tarihi : 21/08/10
Yaş : 23

Kullanıcı profilini gör http://deathly-hallows.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz